Noc kostelů

24.05.2013

n_4.jpg
Noc kostelů se stala již tradiční událostí, během níž se vždy na přelomu května a června otevírají brány všech kostelů a modliteben.
V pátek 24. 5. náš kostel sv. Jana Křtitele přivítal desítky návštěvníků, kteří se přišli nejen pokochat nádherným interiérem kostela, ale které zvědavost přiměla podniknout dobrodružný a fyzicky náročný výstup do kostelní věže.
Naše škola velkým dílem přispěla k výzdobě kostela a připravila pro návštěvníky krátký program. Ve spolupráci s panem starostou a farářem jsme interiér vyzdobili pracemi našich žáků a dětí z mateřské školy, jejichž úkolem bylo umělecky ztvárnit kostel za použití různých výtvarných technik. Kromě obrázků kostela vytvořili naši žáci i prostorový objekt ze špejlí a dřevěných lišt, velmi zdařilý model kostela se všemi jeho detaily. Naše díla budou zdobit kostel i nadále a zájemci se mohou výtvory dětí kochat i v následujících dnech.
Na výzdobě kostela se kromě nás podíleli i organizátoři svatby, která se konala následující den, a díky níž byl interiér obohacen o romantické detaily. Svatebčané mysleli i na nás, organizátory Noci kostelů, a pohostili nás vynikajícími svatebními koláčky, za které dodatečně děkujeme a přejeme novomanželům šťastný život a zdravé děti.
Samotný program zahájil v 19:00 pan farář krátkým úvodem, po něm následoval zajímavý referát naší žákyně 8. ročníku Natálie Brosingerové, ve kterém jsme se dozvěděli řadu informací o historii kostela. Zlatým hřebem programu bylo vystoupení našeho zatím bezejmenného pěveckého sboru učitelů a přátel školy pod vedením známého hudebního génia pana Branislava Lariše, kterému toto cestou děkujeme za spolupráci a morální podporu. Celý program jsme zopakovali ještě ve 21:00 a přibližně kolem desáté večer se dveře kostela zavřely.
Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na setkání na dalších podobných akcích.

Mgr. Eva Pluskalová, ředitelka školy

n_1.jpg