Divadélko pro školy

28.02.2013

n_imag0981.jpg
Dne 28.2.2013 k nám do školy přivítalo Divadélko pro školy z Hradce Králové. Představení s názvem Divadelní cestopis je souborem ukázek nejslavnějších divadelních her od středověku po České národní obrození.
Ve více než šedesáti minutách přiblížili dva herci žákům 2. stupně nejprve anglickou renesanční tragédii - Shakespearova Hamleta. Dále se imaginárně přesunuli do Francie, kde na žáky čekal Molliérea jeho hra Zdravý nemocný. Následovala návštěva Itálie v polovině 18. století, kde herci žákům předvedli scénu z představení Sluha dvou pánů od Carla Goldoniho. V předposlední ukázce si dokonce dívka z devátého ročníku mohla vyzkoušet roli divadelní hvězdy a zaskvěla se v postavě Roxany ze hryCyrano z Bergeracu francouzského dramatika Edmonda Rostanda. Místo Nikoly k nám teď do školy chodí Roxana. Představení uzavírala nejslavnějšídivadelní vražda v dějinách českého divadla, tedy ukázka z Maryši bratří Mrštíků.
Ve všech ukázkách herci dbali na zachování typických dramatických prvků pro období renesance, baroka, klasicismu, romantismu i realismu. Mezi jednotlivými fragmenty známých divadelních her se žáci seznámili se životem autorů či původem jednotlivých děl.
Divadlo bylo velmi nápadité, zábavné, zároveň i poučné. Oba herci předvedli skvělé výkony a bezprostředně vtáhli do děje i diváky. Žáci i učitelé byli nadšeni, skvěle jsme se bavili. Některým dokonce i ukápla slzička z toho, jak moc se smáli. Jsme velmi rádi, že jsme toto představení viděli a budeme se těšit na další úspěšnou spolupráci.

Mgr. Bohumila Navrátilová

n_imag0947.jpg
n_imag0962.jpg
n_imag0968.jpg
n_imag0977.jpg
n_imag0981.jpg
n_imag0996.jpg
n_imag1009.jpg
n_imag1012.jpg

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.