Dušičkový podvečer v družině

30.10.2012

n_hpim6299.jpg
Ve středu 24.října 2012 provoz školní družiny volně navázal na dušičkový podvečer.Sešly se děti z obou oddělení družiny. Akce začala společnou četbou dušičkového příběhu, po kterém jsme se všichni odebrali do tělocvičny. Zde na nás čekala čarodějnice, duch a víly, které dětem předaly symbol dnešního večera – ducha a pozvaly je na soutěže. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách : hod do panáka, hledání předmětů, hod kuličkou do kelímku a motání pavouka. Každou disciplinu mohly děti absolvovat několikrát, za každou výhru dostaly bonbon a bod. Děti s nejvíce body si vybraly odměnu v podobě malé plyšové hračky, ostatní děti dostaly dárek v podobě pexesa, obrázku a jiné.
Po soutěžích nastala chvíle odpočinku a malé občerstvení, podávala se limonáda, toust a buchty. Myslím, že všem dětem přišlo vhod.
Posíleni jsme se vrátili do družiny, kde jsme si přečetli příběh o anglických strašidlech a trochu naladili na další část programu.
Konečně se setmělo a tak jsme se vydali na cestu za pokladem.Cesta nás vedla k místní kupce u hřbitova, tajemné to místo zvláště večer. Již z dálky jsme slyšeli prapodivné zvuky a když jsme přišli blíž rozsvítila se před námi cesta , která vedla k pokladu. Nejodvážnější děti se na cestu vydaly samy, jiní po dvojicích, ale všichni našli poklad a spečetili svou odvahu podpisem.
Dušičkový podvečer jsme zakončili společnou cestou tmavým hřbitovem, kde odpočívají naši předkové a my na ně s láskou vzpomínáme.
Na zpáteční cestě jsme potkávali maminky a tatínky, kteří si přišli děti vyzvednout.Snad dobře naladěni a trochu unaveni jsme se rozešli do svých domovů.
Na závěr bych chtěla poděkovat p.O.Kovaříkové a děvčatům z kuchyně, že nám zajistily pití.
Moc, moc, moc bych chtěla poděkovat V. Brosingerové, J. Alexové, N. Brosingerové a K.Kovaříkové. Děvčata mi pomáhala s programem, připravovala tousty, pomáhala mi starat se o děti, aby se dobře bavily. Děkuji také p.učitelce Raškové, která s námi absolvovala cestu za pokladem.

Věra Kudynová , vychovatelka ŠD

n_hpim6280.jpg