Cestování s doktorem Holubem

n_dsc_0017.jpg
V pátek 1. 12. 2017 do naší školy zavítali herci z Hradce Králové. Představitelé s sebou přivezli pohádku pod názvem Africká pohádka aneb Podivuhodná dobrodružství doktora Holuba. Hlavní postavou byl trošku s nadsázkou představovaný český cestovatel Emil Holub z Holic. V představení, kde se kombinují loutky s herci, jsme se dostali až do daleké Afriky. Cestovatel vyprávěl své zážitky z cest po džungli a poušti, při kterých ho doprovázel věrný opičí kamarád Pepa. Tři veselé příběhy o afrických zvířatech byly plné hereckých gagů, ale i písniček.
Záměrem celého představení bylo nejen žáky pobavit, vytvořit pozitivní vztah k přírodě a zvířatům, ale dozvědět se něco o Africe i českém cestovateli. To se určitě podařilo a žáci odcházeli spokojeni.

Zapsala Jarka Rašková

n_dsc_0008.jpg