Na výletě

20.06.2017

n_5.jpg
Pro naše děti ze 3. a 4. třídy mateřské školy byl vždycky přitažlivý svět dinosaurů. Proto si před koncem školního roku děti vybraly za cíl školního výletu DinoPark ve Vyškově. Cesta autobusem proběhla rychle a na začátku výletu děti důkladně posvačily. Pak jsme se vydali vstříc dobrodružství. Začínalo promítnutím krátkého filmu o cestě dvou dětí do pravěku. Další cesta nás vedla lesoparkem, kde téměř za každým stromem čekal na děti dinosaurus. Na tabulce jsme si přečetli jeho jméno, místo nálezu i jeho stáří. Děti zajímalo, čím se dinosauři živili, zda měli mláďata, jejich zuby, drápy a spousta dalších věcí. Lákavá byla například i dinosauří vejce. Děti došly až ke hvězdárně, kde pozorovaly slunce, dokud se jim neschovalo za mraky. Lákadlem pro děti bylo i pískoviště, kde se daly najít dinosauří kosti. Ale to jsme radši nezkoušeli. Naše další cesta vedla už jenom k autobusům, které nás odvezly zpět do Olšan. Veselé a spokojené děti si své dojmy stačily ještě před odchodem ze školky nakreslit. Všem se nám výlet do DinoParku ve Vyškově líbil.

Jitka Petruželová, uč.

n_1.jpg