Jak jsme si zahráli divadlo

08.12.2016

n_pc010202.jpg
V rámci čtenářského klubu si žáci 5. ročníku čtou knihy dle vlastního výběru, s knihou seznamují spolužáky, vzájemně si předčítají zajímavé pasáže, doporučují knihy k přečtení.
Do společného čtení jsme zařadili báseň Jiřího Žáčka „Jak se pes skamarádil s člověkem.“
Po několikerém přečtení ji žáci znali nazpaměť, a proto nás napadlo udělat z ní malé divadlo. Příběh jsme si však museli upravit, poněvadž všichni chtěli hrát. Po nacvičení příběhu a zajištění kostýmů jsme nabídli mladším spolužákům, že jim příběh zahrajeme. Aby byl děj věrohodnější, zajistili jsme i kulisy. Pak již ožil náš příběh, kdy pes je sám a hledá opravdového kamaráda, který se ničeho nebojí. Cestou potká kohouta, vlka, lišku, berana a medvěda. Žádný z nich není takový ten pravý kamarád. Až teprve setkání s člověkem ukázalo, že pes a člověk patří k sobě, a že pes je nejlepší přítel člověka.
Představení se našim spolužákům z první a třetí třídy líbilo a všichni vystupující sklidili bouřlivý potlesk.

Zapsala Jarka Rašková

n_pc010202.jpg