Beseda

24.11.2015

V úterý 24. 11. 2015 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili výchovně vzdělávacího programu na téma „Drogová kriminalita a my v roce 2015“ v kině Metropol v Olomouci. Celým programem žáky provázel mjr. JUDr. Jaromír Badin, vedoucí protidrogového oddělení na Krajském ředitelství policie hl. m. Prahy. Od roku 1990 vyšetřuje nejzávažnější druhy této kriminality. Žáky seznámil s nejčastěji zneužívanými omamnými a psychotropními látkami, s jejich negativním vlivem na lidské zdraví, s kriminalitou spojenou s ilegální výrobou a s prodejem drog a se základy trestní odpovědnosti. Svoje povídání samozřejmě doplnil skutečnými případy ze své dlouholeté a bohaté praxe a praktickými radami. Žáci i využili možnosti připravit si dotazy pro pana vyšetřovatele. Velmi zajímavá beseda spojená s videoprojekcí splnila svůj cíl – poučit o nebezpečí jednoho z nejzávažnějších druhů kriminality u nás a zároveň vést žáky k trestní odpovědnosti v této oblasti.

Zapsala Bohumila Navrátilová