Mozek

08.10.2015

n_DSC_0086a.jpg
Dnes, dne 8. 10. 2015 navštívil naší školu Pan Mozek, který si pro třetí až devátou třídu připravil zajímavou přednášku o naší hlavě, o sluchu, mozku a vnímaní reality života.
Na přednášku byly názory velice pozitivní, Pan Mozek si připravil velice kvalitní program, do kterého zapojil i děti a nabídl jim spoustu zábavy. Pro nás starší měl připravené nějaké ty otázky, které nám lehce zavařily mozkové závity. Také jeho teorie o životě byly zajímavé, například nám i mladším skvěle vysvětlil, jak funguje vzdělání a kam až se můžeme dostat, nebo také, jaký je svět, jak lehce se může něco zvrtnout a my můžeme naletět na takzvané ,,šmejdy‘‘. Vysvětlil nám, jak lehce si můžeme během našeho mládí zničit sluch a po zbytek života tímto trpět, jak se lépe a efektivněji naučit látku a také nám v praxi ukázal, jak lehce se dají zapamatovat během celého jeho představení věty. Například ,,Kobyla má malý bok‘‘ nebo ,,Jelenovi pivo nelej‘‘ dal třem žákům tyto věty na zapamatování a během představení se jich párkrát zeptal, jestli si je pamatují. Díky tomuto si tyto věty pravděpodobně ještě nějakou dobu pamatovat budou a tohoto ,,Pana Mozka‘‘ také. Dále nám dal radu do života ,,Všechno co nic nestojí, nestojí za nic‘‘. Proto je mnohdy lepší používat mozek.

Zapsal Michal Havránek


Dne 8. 10. se žáci 3. až 9. třídy zúčastnili programu o mozku. Přednášku vedl zkušený pedagog, který nás v průběhu pořadu seznámil se spoustou zajímavých faktů.
Dozvěděli jsme se například, jak se různé informace dostávají do našeho mozku nebo co se například děje uvnitř ucha, když do něj pustíme hlasitou hudbu. Program nám také odpověděl na otázky, co je to učení a jak se starat o svůj mozek. Žáci si připomněli metody efektivního učení a v této souvislosti také důležitost a význam odpočinku s pohybem a jejich nutnost zařazovat je do procesu učení.
Zajímavé pro nás bylo vysvětlení, jak vzniká strach, a následná rada, jak se mu můžeme účinně bránit. Součástí programu bylo průběžné zapojování žáků do různých zajímavých her a soutěží, za něž pak mohli soutěžící získat placku s vytištěným nápisem POUŽÍVÁM MOZEK. Tři vybraní žáci také dostali hned na začátku pořadu úkol zapamatovat si konkrétní věty, které měli v závěru akce zopakovat. Za zvládnutí této dovednosti byli na konci celé akce rovněž odměněni plackou. Vystoupení bylo provázeno mottem: ,,Co nic nestojí, nestojí za nic.‘‘

Zapsaly Andrea Doleželová a Simona Holinková

n_DSC_0002a.jpg
n_DSC_0011a.jpg
n_DSC_0028a.jpg
n_DSC_0033a.jpg
n_DSC_0039a.jpg
n_DSC_0043a.jpg
n_DSC_0048a.jpg
n_DSC_0049a.jpg
n_DSC_0053a.jpg
n_DSC_0055a.jpg
n_DSC_0057a.jpg
n_DSC_0065a.jpg
n_DSC_0078a.jpg
n_DSC_0086a.jpg
n_DSC_0094a.jpg
n_DSC_0095a.jpg
n_DSC_0100a.jpg
n_DSC_0104a.jpg
n_DSC_0108a.jpg
n_DSC_0111a.jpg

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.