Zuby

14.04.2015

n_w11.jpg
Zdravý životní styl a péče o své zdraví jsou pojmy, které prolínají napříč celou školní výukou. Z tohoto důvodu byla žákům zajištěna beseda, která byla věnována péči o zuby. Studentky Lékařské fakulty UP v Olomouci oboru Zubního lékařství žáky seznámily s prevencí vzniku zubního kazu i se správným postupem čištění zubů. Svůj výklad doplnily o projekci na interaktivní tabuli. Několik žáků si mohlo vyzkoušet, zda jejich ranní ošetření chrupu bylo důkladné či ne. Vědí, že i přes důkladnou a pravidelnou péči o zuby je nutná prohlídka u zubního lékaře dvakrát za rok. Zkažené a neošetřené dočasné zoubky mají za následek zvýšenou kazivost a problémy na stálém chrupu.
Věříme, že všichni žáci prvního stupně, kterým byla tato beseda určena, odcházeli spokojeni a budou zodpovědně přistupovat k péči o své zdraví.

Zapsala Jarka Rašková

n_w00.jpg