Konverzační soutěž

27.01.2015

n_DSC_1607w.jpg
Dne 27. 1. se uskutečnila na naší škole konverzační soutěž v anglickém jazyce. Zúčastnili se jí žáci 2. stupně, kteří byli rozděleni do dvou kategorií. V první kategorii se utkali žáci 6. a 7. ročníku (Jan Kubíček, Adéla Jermářová, Marika Teszarovicsová za šestou třídu, David Bláha a Michal Havránek za sedmou třídu), ve druhé pak zástupci 8. a 9. ročníku (Karolína Vařeková za osmou třídu a Františka Ponížilová za devátou třídu).
Klání se skládalo ze dvou částí – poslechu a samotné konverzace s porotou na dané téma. Vědomosti a schopnosti soutěžících byly velice vyrovnané, a tak vybrat vítěze bylo opravdu složité. Nakonec však porotu o svém nadání přesvědčil žák 6. třídy Jan Kubíček, který vybojoval 1. místo v první kategorii. Hned za ním se umístil David Bláha. Starší žákyně rovněž prokázaly svůj talent, ovšem vyhrát mohla jen jedna z účastnic, a tak se na nejvyšší příčce umístila Františka Ponížilová. Všem zúčastněným děkujeme!

Zapsala Jitka Kobzová

n_DSC_0936.jpg