Mikulášská nadílka s policií ČR

05.12.2014

n_DSC_0060a.jpg
Dne 5. 12. 2014, den před svátkem Sv. Mikuláše, se žáci třetího a čtvrtého ročníku ZŠ a MŠ Olšany u Prostějova zúčastnili bezpečnostní akce. Tuto akci pro naši školu pořádali policisté služby dopravní policie Územního odboru Prostějov v součinnosti s krajským koordinátorem BESIPu a zástupkyní prostějovské pobočky pojišťovny Generali. Děti byly převlečené za čerty, anděly a Mikuláše. Policisté zastavovali vozidla a kontrolovali, zda mají vše v pořádku. A protože Mikuláš rozdává dárky, zastoupily jej v tom děti a všem kontrolovaným řidičům věnovaly drobné dárky, které dodali pojišťovna Generali a BESIP. Řidiči, kteří měli vše v pořádku, obdrželi figurku Mikuláše, a ti, u kterých byl zjištěn přestupek, figurku čerta. Děti každému hříšníkovi pohrozily, že když se nepolepší, přijdou do pekla. Z kontrolovaných 47 vozidel si čerta zasloužilo 15 řidičů, většinou za špatný technický stav vozidla, zejména drobné závady v osvětlení a pneumatiky na hraně životnosti. Technický stav jednoho kontrolovaného vozidla byl ale tak závažný, že policisté usoudili, že potrestání pouhým čertem je nedostačující, a přestupek musel být vyřešen blokovou pokutou. Děti si mohly také vyzkoušet dechový přístroj na měření alkoholu. Celá akce byla přínosem pro všechny zúčastněné žáky, protože policisté jim vždy vysvětlili, čím se řidič provinil a jaké musí odstranit závady. Po návratu do školy probíhala ve třídách živá diskuze. Akce s prostějovskými policisty se všem líbila.

Zapsala Hana Musilová

n_DSC_0052a.jpg