Společně do kina

05.09.2014

Pátek 5. září byl pro naše žáky poněkud jiný, než by se čekalo od školního dne. Protože doposud nebyly vyčerpány peníze z výtěžku za loňský školní jarmark, a to už připravujeme letošní, rozhodli jsme se, že peníze použijeme na zaplacení vstupenek na novou pohádku „Tři bratři“. Filmové představení jsme zajistili pro žáky 2. – 7. ročníku v olomouckém kině CineStar.
A co k pohádce?
Tři bratři, v hereckém podání Vojty Dyka, Tomáše Kluse a Zdeňka Piškuly, se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do tří slavných pohádek: O Červené Karkulce, O dvanácti měsíčkách a O Šípkové Růžence. Čeká je mnoho nástrah, nečekaných příhod a také lásky. Tato filmová pohádka nabídla spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale i laskavého humoru. Ve filmu zazněly písníčky, které pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.
Věříme, že takto prožité dopoledne bylo pro žáky příjemné a navodilo start do nového školního roku.

Zapsala Jarka Rašková, Slávka Dobrovolná