PROSTĚJOVSKÁ ZLATÁ JEHLA

15.05.2014

n_DSC_4366.jpg
Jako každoročně se v Prostějově pořádala umělecky zaměřená soutěž studentů středních škol z oboru oděvního designu. Letošní 13. ročník Prostějovské zlaté jehly se konal 15. května 2014. Jedná se o módní show, která má představit módní kolekce jak z České republiky, tak i ze zahraničí.
Soutěž proběhla ve Společenském domě v Prostějově. Devátá třída se tam s panem učitelem Kobzou vydala autobusem. Módní show začala v 9:30 a pro nás to byl zajímavý pocit, dívat se v takové blízkosti na přehlídku. Prvním bodem programu bylo představení všech porotců a sponzorů, kteří do soutěže darovali zajímavé a hodnotné ceny.
Dalším bodem byla kolekce z alternativních materiálů. Studenti se nám představili v oděvech vyrobených z deštníků, neonových náramků a z papíru. Je až neuvěřitelné, z čeho všeho může být oblečení. Následovalo další téma s názvem Kruhy z duhy, kde se nám studenti předvedli na pódiu v barvách duhy. Uchvátilo nás, jak někdo může něco tak senzačního vymyslet, byla to pastva pro oči. Následovala přestávka, ve které porota sčítala body a my jako diváci jsme viděli úžasné vystoupení Daniela Mrózka, účastníka Hlasu Československa. Po přestávce následovala další kategorie, reprezentovaná pouze dvěma zástupci, kteří nám předvedli návrhy na téma Čtvero živlů. Závěr zakončila kolekce s názvem Lesk a sláva. Každý pochopil téma jinak, ale vystihl tu hlavní myšlenku a tím všechny diváky zaujal. Oblečení jako katedrála se do společnosti sice nehodí, ale nápad je to originální. Krásné dopoledne a částečně i odpoledne nám svým zpěvem zakončili Daniel Mrózek a Markéta Konvičková. Nakonec porota spravedlivě ocenila výherce prvních třech míst a byly uděleny i speciální ceny od poroty a diváků.
Za povedenou akci pořadatelům děkujeme a doufáme, že podobných soutěží bude ještě celá řada.

Eliška Mačáková, 9. třída

n_DSC_4267.jpg