Vánoční sportovní turnaje

20.12.2013

n_DSC_0563.jpg
Ve dnech 19. a 20. prosince proběhly na škole sportovní dny pro žáky 2. stupně. Soutěžilo se celkem ve třech odvětvích. Chlapci změřili své síly v turnaji ve florbale, smíšená družstva se utkala v badmintonu a ve volejbale. Florbalového turnaje se zúčastnilo celkem šest tříčlenných družstev a jasnými vítězi se stali Jiří Pospíšil, Jan Mazal a Matěj Samek. Tito chlapci si jako vítězové měli možnost na závěr zahrát proti učitelům a byli jim rovnocennými soupeři. Po dramatickém boji a po téměř sebeobětování paní učitelky Konečné zvítězili učitelé na nájezdy 10:9.
Strhující průběh měl turnaj v badmintonu, kterého se zúčastnilo celkem 9 dvojic. Ve finále se setkaly dvojice Valérie Brosingerová a Eliška Mačáková s favority Jiřím Pospíšilem a Matějem Samkem. Děvčata vzdorovala velmi dlouho a těsně podlehla až v napínavé koncovce. V pátek byl na programu volejbalový turnaj, kterého se zúčastnilo 25 žáků a který vynikal spíše bojovností než kvalitou. V utkáních nebyla nouze o dramatické i humorné okamžiky a vítězi se stalo družstvo ve složení sestry Brosingerovy, Jiří Pospíšil, Jan Mazal a Matěj Samek. V pátek proběhl ještě zápas ve volejbale mezi učiteli a výběrem žáků, kde již o vítězi nebylo pochyb. Po předání diplomů a drobných cen všem účastníkům jsme se rozešli do tříd rozdat si se spolužáky dárky a natěšení se rozešli domů na prázdniny.
Leo Skládal

n_DSC_0511.jpg