Desatero předškoláka

více ...

Turnaj v miniházené

20.11.2013

Dne 20. 11. se reprezentační družstvo ZŠ a MŠ Olšany u Prostějova (6 žáků čtvrtého ročníku a 4 žáci třetího ročníku) poprvé zúčastnilo Kostelecké školní ligy v miniházené. S vítězstvím jsme nepočítali, naším úspěchem bylo podařených 16 branek.

Pavla Pardubická

Dne 4. 12. 2013 se naše škola zúčastnila dalšího kola turnaje v miniházené v Kostelci na Hané. Devět žáků čtvrtého ročníku se utkalo ve skupině D se žáky čtyř dalších základních škol okresu Prostějov. Každé kolo se hrálo na dva poločasy po 8 minutách. V prvním utkání se střetli čtvrťáci s týmem Čelechovic na Hané. Po velké bitvě jsme prohráli 7:2. V dalších kolech jsme také utrpěli porážku od základních škol z Plumlova, Čech pod Kosířem i Kostelce na Hané. Nejlepším střelcem olšanského družstva se stal Patrik Smékal, který vstřelil 7 branek. Jakub Novák vstřelil góly dva. V brance se osvědčila Veronika Rašková.
Po příjemně stráveném sportovním dopoledni jsme společně dospěli k názoru, že musíme více trénovat, poněvadž ostatní školy byly lépe připraveny. Děti však byly z účasti na turnaji nadšeny a jsou motivovány ke zlepšení své hry. Od ledna 2014 založíme na naší škole kroužek miniházené a doufáme, že pravidelným tréninkem budeme nepříjemným soupeřem pro další kola soutěže.
Zúčastněným žákům děkuji za reprezentaci školy. Sportu zdar!