Noc s Andersenem

01.04.2011

n_andersen071.jpg
V pátek 1. 4. 2011 jsme se sešli večer v 18 :00 hod. ve škole

Čekal nás všechny pohádkový večer a noc plná soutěží…

Každý si přišel na své……..

Po společném zahájení v 5. třídě jsme si stanovili nejdříve pravidla a večerní rej mohl začít. Zahráli jsme si spoustu her a zažili nečekaná překvapení.

První byla tzv.deka- k seznámení všech jmen dětí. Dále potom Riskuj, kde skupinky dětí získávaly body na daná témata ze světa pohádek, sportu, vlastivědy, přírodovědy a kultury. Nechyběly soutěže na stanovištích: opičí dráha v tělocvičně, pohádkové pexeso, tajemná dráha a další..

Pro bližší seznámení se spisovatelem H. CH. Andersenem jsme si hravě připomněli jeho dílo a nejznámější pohádky. Jednu s názvem Křesadlo si pak děti mohly vyslechnout v podání p. uč. Bayerové.

Děti si potom ve skupinách vyzkoušely, jak je těžké složit pár řádků k našemu nocování. Měly možnost své umění také předvést. A to byla legrace!!!

Pro otrlé na závěr čekala STEZKA ODVAHY ….

Bez jednoho šli všichni a to nás bylo 46.

No a potom už jen zbývaly síly na sledování pohádek a pak šupky dupky do spacáků a spícím mazlíkům.

Všechny děti 1. stupně , které se zúčastnily si zaslouží velkou pochvalu za odvahu a jak noc skvěle zvládly, no a naše paní uč. Renata za to jak krásně celý večer odmoderovala!!

Ivana Hlaváčová, uč. 4.-5.tř.

n_andersen003.jpg
n_andersen008.jpg